Těhotenství

Mnoho žen trpí pálením žáhy (reflux kyseliny) a zažívacími potížemi během těhotenství a tyto obtíže se častěji vyskytují v pozdějších fázích těhotenství. Téměř tři čtvrtiny těhotných žen může pálením žáhy trpět do třetího trimestru.

Existují dva hlavní důvody, proč je pálení žáhy a v menším rozsahu také zažívací potíže v těhotenství běžné.
  1. Nárůst hormonu progesteronu způsobuje uvolňování svalů. To zahrnuje svěrače (kruhový sval) u vstupu do žaludku. Když dojde k jeho uvolnění, žaludeční kyseliny mohou unikat do jícnu (trávicí trubice), což způsobuje pálení žáhy.
  2. V pozdějších fázích těhotenství mohou být příznaky způsobovány také tím, že dítě fyzicky tlačí na trávicí trakt ženy.
Příznaky pálení žáhy a zažívacích potíží jsou stejné pro všechny, které jimi trpí. Ačkoli jsou pro Vás a Vaše dítě neškodné, mohou být bolestivé a můžete se cítit nepohodlně. Existuje několik jednoduchých kroků, které můžete učinit, pokud jste těhotná a trpíte na pálení žáhy nebo máte zažívací potíže.
  • Jezte zdravě
  • Seďte a/nebo spěte ve více vertikální poloze 
Můžete se také poradit se svým lékařem, protože v sortimentu Gaviscon jsou produkty, které mohou používat těhotné ženy.

 

Léčba
Během těhotenství buďte přirozeně obezřetná při braní léků, ale nemusíte se s příznaky pálení žáhy nebo zažívacích potíží smířit. Produkty Gaviscon jsou účinné a vhodné pro použití během těhotenství a kojení.

Proč je Gaviscon přípravek vhodný pro užívání v těhotenství?
Jednou z klíčových složek přípravku Gaviscon je alignát. Ten působí na tělo tak, že vytváří ochrannou bariéru na obsahu žaludku. Tato fyzická bariéra napomáhá zabraňovat stoupání kyseliny do jícnu (trávicí trubice), což znamená, že Gaviscon nemusí být za účelem dosažení účinné úlevy absorbován do krevního oběhu.

 

Vždy se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem před tím, než začnete užívat jakýkoli lék během těhotenství.